Zauważać więcej

kwi
12

Polska to generalnie dziwny kraj ciągle słychać narzekania, a to na rząd, a to na pogodę, polskie drogi,  zdrowie … ciągle doszukujemy się kolejnych powodów do narzekań. Jesteśmy ludźmi którym trudno dogodzić, jak jest zimno to chcielibyśmy żeby było ciepło, kiedy jest ciepło, to to chcielibyśmy żeby było chłodniej. W domu nie zauważamy gdy partner stara się robi – tego się nie pamięta, lubimy natomiast wypominać drugiemu co kiedy zrobił źle, jak wtedy się zachował, jaką przykrość sprawił …

Pomyślicie i kto to mówi – ten co sam pisze bloga i ciągle narzeka ? No właśnie, nie wiem czy zauważyliście że już na wstępie mówię w pierwszej osobie – MY – ponieważ sam taki jestem ! Ale staram się dostrzegać, zauważać, zapamiętywać … więcej. Nie tylko to, że kierownik miał dzisiaj zły dzień, i całą złość wyładowywał na mnie, ale również to że pewien starszy Pan, którego właściwie nie znam, opowiedział krótką historie która doprowadziła do uśmiechu na twarzy, to że Pani z trzeciego piętra powiedziała kilka miłych słów na mój temat. I można by tak wymieniać, i stworzyć całkiem sporą listę, miłych, sympatycznych momentów każdego dnia.

Sam nie wiem co z tych moich starań wyniknie, może zmieni się mój punkt odniesienia, może zacznę bardziej cieszyć się i korzystać z życia, a może nic się nie zmieni. Ale chyba postarać się można, spróbować chociaż.

 

Comments are closed.